Gümrük Laboratuvar Tahsilatları Hakkında

Gümrük Laboratuvar Tahsilatları Hakkında

Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 15.08.2017 tarihli 27323560 sayılı tasarruflu yazısı (Laboratuvar Tahsilatları Hk.)

T.C.

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI

Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sayı :73773257-109

Konu :Laboratuvar Tahsilatları

15.08.2017 / 27323560

DAĞITIM YERLERİNE

Bakanlığımız Laboratuvar Müdürlüklerine ait tahlil ücretlerine ilişkin tahsilat işlemleri, Bakanlığımız ve Türkiye Halk Bankası A.Ş., Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ile Ziraat Bankası A.Ş. arasında imzalanan protokoller uyarınca kurumsal tahsilat programıyla yapılmaktadır..

Ancak, yapılan incelemelerde laboratuvar tahsilatları için kullanılan kurumsal tahsilat hesabının havale/EFT gibi ödeme araçlarına da açık olduğu ve bu hesaba havale/EFT gönderildiği tespit edildiğinden, laboratuvar tahsilatları için kullanılan kurumsal tahsilat hesabının havale/EFT gibi ödeme araçlarına kapatılması amacıyla adı geçen bankalara gerekli bildirimde bulunulmuştur.

Konuyla ilgili duyuru Genel Müdürlüğümüz kurumsal web sayfasında (http://tasfiye.gtb.gov.tr/) yer almakta olup işlemlerde bir aksamaya mahal verilmemesi amacıyla adı geçen Bankalarca gerekli işlemler yapılıncaya kadar havale/EFT olarak gönderilen ödemelerin kabul edilerek işlemlere devam edilmesi gerekmektedir.

Bilgi edinilmesi ve konu hakkında laboratuvar hizmetlerinden yararlanan mükelleflerin de uygun vasıtalarla bilgilendirilmesi hususunda gereğini rica ederim.

Ahmet METİN
Bakan a.
Genel Müdür Yardımcısı

Dağıtım:
Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerine

Yorum Yok

Yorum gönder